Infrastruktura bibliotek 2021–2025 – wyniki pierwszego naboru

Instytut Książki ogłosił wyniki pierwszego naboru wniosków w konkursie „Infrastruktura bibliotek 2021–2025”.

Infrastruktura bibliotek 2021–2025

Wdrożenie kierunku interwencji 2.1. Infrastruktura bibliotek 2021–2025 w ramach NPRCz 2.0 przyczyni się do wzmocnienia potencjału i roli bibliotek publicznych poprzez realizację przedsięwzięć polegających na realizacji następujących zadań: budowa, przebudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja bibliotecznego obiektu budowlanego, wraz z jego wyposażeniem.

Wyniki

W ramach pierwszego naboru złożono 54 wnioski, w tym 52 wnioski poprawne formalne na łączną kwotę dofinansowania 66 702 931,00 zł oraz 2 wnioski błędne formalnie. Dofinansowanie – na łączną kwotę 30 469 108,00 zł – otrzymało 18 bibliotek.

• Wnioski rozpatrzone pozytywnie
    – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach
    – Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze
    – Biblioteka Publiczna w Tuchowie
    – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej
    – Łosicki Dom Kultury
    – Gminna Biblioteka Publiczna w Świekatowie
    – Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach
    – Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie
    – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko
    – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu
    – Biblioteka Publiczna w Piasecznie
    – Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Szczawnie Zdroju
    – Biblioteka Publiczna w Sokółce
    – Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej – Książnica Karkonoska
    – Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach
    – Gminna Bibliotek Publiczna w Krościenku nad Dunajcem
    – Biblioteka Publiczna w Brwinowie
    – Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym
  • Wnioski rozpatrzone negatywnie
  • Wnioski błędne formalnie

Zobacz NOWE BIBLIOTEKI

Odwołania

Biblioteki, które nie otrzymały dofinansowania, mogą się odwołać od decyzji do 18 października 2021 roku.

Zgodnie z zapisami regulaminu konkursu na każdy rok realizacji Kierunku interwencji 2.1. wydziela się środki finansowe przeznaczone na odwołania od wyników naborów wniosków w wysokości 30% zaplanowanych środków budżetu państwa wykazanych w Tabeli 1. na dany rok. Ustalona w ten sposób kwota, zgodnie z regulaminem, zostaje zwiększona w roku 2021 o kwotę niewykorzystaną w procedurze konkursowej, tj. o 283 285,00 zł.

Szczegóły dostępne są na stronie instytutksiazki.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com