Biblioteka gra w zielone

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zrealizowała projekt ekologiczny pod nazwą „Biblioteka gra w zielone”. Patio wewnątrz budynku zmieniło się w zieloną oazę z roślinnością jednoroczną i wieloletnią. Wokół nowej przestrzeni przygotowano atrakcje dla czytelników.

Na patio pojawiły się fuksje, begonie, pelargonie, surfinie, kacanki włoskie, surmie zwyczajne, lawendy, liliowce, żurawki, trawy ogrodowe, a ostatnio wrzosy. W otoczeniu zieleni, zorganizowaliśmy dla naszych użytkowników ogrodowe mebelki, domek dla dzieci oraz gry w chińczyka i szachy. Domek dla najmłodszych czytelników, został wzbogacony o tablice manipulacyjne i tablicę do pisania kredą. Jednym z celów projektu było wykorzystanie materiałów przeznaczonych do recyklingu. Uczestnicy wykorzystali zatem, plastikowe pojemniki na doniczki do kwiatów, czy też nakrętki od butelek jako pionki do gry – relacjonuje biblioteka.

Źródło zdjęć: MBP Stalowa Wola