spot_img

Polska czytała „Moralność pani Dulskiej” cz. III

To już ostatnia część relacji z bibliotek. Gratuluję i dziękuję bibliotekarkom i bibliotekarzom, którzy przesłali materiały. Podziękowania za organizację Narodowego Czytania kieruję również do wszystkich bibliotek.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiczu


Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach

Wspólna akcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęczycach wraz z filiami w Bożympolu Wielkim, Brzeźnie Lęborskim, Rozłazinie i Strzebielinie była skupiona na stworzeniu filmu z teatrem cieni.

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii

W ogrodzie miejskim wspólnie czytano Moralność pani Dulskiej. Dopełnieniem Narodowego Czytania była premiera wystawy fotograficznej. Przez cały sierpień uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej brali udział w sesji zdjęciowej inspirowanej dramatem Gabrieli Zapolskiej. Rekwizyty takie jak suknie, kapelusze, zastawy, serwety, fotele, karnisze, laski, bażanty, poroża i inne, odnalezione w piwnicach i strychach pracowników i sympatyków WTZ wprowadziły w klimat salonu Dulskiej.

Wygraj książki dla biblioteki!

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie

W pięknym salonie pani Dulskiej w Pińczowie odbyła się jubileuszowa 10. edycja Narodowego Czytania. Dzieło Gabrieli Zapolskiej czytało ponad 70 osób.

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach

Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej

Biblioteka Publiczna w Międzychodzie

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin

– Podczas 10. edycji Narodowego Czytania nasza biblioteka zaproponowała udział w spektaklu teatralnym opartym na dramacie Gabrieli Zapolskiej – w całości stworzonemu przez uzdolnioną, jarocińską młodzież. Zadbali oni o każdy detal: od kostiumów, make up’u po scenografię i kostiumy. Nad wszystkim czuwała Emilia Pawlaczyk, która była także reżyserką spektaklu i wcieliła się w postać kuzynki Juliasiewiczowej – mówi Justyna Daniel-Korzyniewska, zastępca dyrektora biblioteki.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie

Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie

– 4 września spotkaliśmy się w ogrodzie naszej biblioteki. Wcześnie rano rozpoczęliśmy przygotowania, pracownicy z sąsiadującej z nami szkoły pomogli nam rozstawić scenografię. O 10 rozpoczęliśmy wspólne czytanie, w które włączyli się absolwenci śremskiego LO, przyjaciele biblioteki, zaproszeni goście, burmistrz i dyrektorzy śremskich instytucji. Oprócz samego czytania rozdawaliśmy zakładki do książek m.in. z wizerunkiem autorki, losowaliśmy nagrody wśród osób, które wypełniły prawidłowo krzyżówkę związaną z czytanym utworem, oraz przeprowadziliśmy quiz wiedzy o Moralności pani Dulskiej i Gabrieli Zapolskiej – mówi Anna Laska-Szmyt, dyrektor biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn