Nowe biblioteki – powstaną nowoczesne obiekty w Szczecinie i Wilkowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Mediateka Prawobrzeże będzie nowym miejscem na mapie Szczecina. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę i wyposażenie biblioteki. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie „pod klucz” wielofunkcyjnego budynku składającego się z trzech segmentów połączonych wspólną komunikacją oraz dostawę i montaż wyposażenia oraz elementów identyfikacji wizualnej. Biblioteka o powierzchni ponad 2 tys. mkw powstanie przy ul. Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej. ma to być nowoczesna przestrzeń do udostępniania księgozbioru, organizacji spotkań i wystaw, aktywizująca mieszkańców.

Więcej: strona www biblioteki, Mediateka na Prawobrzeżu – to będzie najnowocześniejsza biblioteka w Szczecinie, fot. Urząd Miasta Szczecin (także lead)

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkowicach

Pierwszy krok do nowej siedziby został poczyniony. Samorządowcy podpisali akt darowizny gruntu pod budowę nowoczesnej biblioteki z terenami zielonymi. Wkrótce powstanie koncepcja architektoniczna obiektu i plan zagospodarowania działki.

Więcej: strona www biblioteki

Inne nowe biblioteki