spot_img

Nowe biblioteki – by spełnić oczekiwania czytelników

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna TAMA w Brzegu Dolnym

Nasze miasto wzbogaciło się o komfortowy budynek biblioteki, będący chlubą i wizytówką naszej gminy. Biblioteka zawsze będzie dążyć, by spełnić oczekiwania czytelników i mieszkańców naszej gminy – podaje biblioteka w relacji z otwarcia 10 września. Więcej o TAMIE w przyszłym tygodniu.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MiGBP TAMA (lead)

Biblioteka Gminna w Szumowie

Wystartowała przebudowa zabytkowego budynku biblioteki. Koszt przebudowy, która skończy się w przyszłym roku, to prawie milion złotych.

Planowana inwestycja ma na celu poprawienie funkcjonalności budynku oraz wyeliminowanie wad budowlanych powodujących uszkodzenia kolejnych elementów budynku, które nawarstwiły się przez okres użytkowania obiektu – informuje lokalny serwis.

Więcej: strona www biblioteki, Rozpoczęła się przebudowa budynku Biblioteki Gminnej w Szumowie

Książnica Kopernikańska w Toruniu

W Centrum Handlowym Nowe Bielawy w Toruniu otwarto w sobotę 11 września 2021 roku czytelnię. Działa ona na zasadzie bookcrossingu. We współpracy z Książnicą Kopernikańską znalazło się w niej ponad 500 tytułów książek i czasopism. Więcej w tym artykule.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biuro Prasowe Newbridge/Nowe Bielawy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

W połowie października mają zakończyć się prace związane z modernizacją i przebudową budynku głównego biblioteki. Łączny koszt dwóch etapów inwestycji wyniesie około 6,6 miliona złotych. Oddanie do użytku zmodernizowanego budynku planowane jest pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku – informuje lokalny serwis.

Więcej: strona www biblioteki, 6,6 miliona na budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej