Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021 – wyniki naboru

Instytut Książki ogłosił wyniki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021”. Wsparcie – w łącznej kwocie 2 123 349 zł – otrzyma ponad sto bibliotek.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Wyniki

W ramach naboru złożono 480 wniosków, w tym 433 wnioski poprawne formalnie. Do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 112 wniosków o najniższym wskaźniku dochodów podatkowych gminy (wskaźnik G) spośród złożonych w naborze wniosków poprawnych formalnie.

Odwołania

Biblioteki, które nie otrzymały dofinansowania mogą się odwołać od decyzji do 15 września 2021 roku. W budżecie programu wydzielone zostały środki na procedurę odwoławczą wynoszące 376 651 zł.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej programu.

Weź udział w akcji „eLEMentarz inspiracji na Rok Lema”.

Źródło zdjęć: freepik.com