spot_img

Bajkowe wnętrza GBP w Brzoziu

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzoziu (woj. kujawsko-pomorskie) doczekała się remontu. Teraz jej wnętrza wyglądają niczym z bajki!

Otwarta 3 sierpnia 2021 roku biblioteka zachwyca dorosłych i dzieci. Zmodernizowana biblioteka, która jest jedynym ośrodkiem kultury, z założenia miała być magiczna i czarować urokiem odwiedzających. Aranżacja utrzymana w bajkowym stylu przypadła do gustu czytelników oraz pracowników biblioteki i urzędu gminy, którzy aktywnie pomagali w pracach remontowych. Duży wkład malarski wniosła sama radna gminy.

Powstały drzwi jak z Narnii czy Tajemniczego ogrodu, kosmiczny sufit, regał na książki w kształcie drzewa. Wstawiono wygodne fotele, krzesła i kanapę, by zatracić się w lekturze czy miło spędzić czas w bibliotece. Do wypożyczeń zachęca lada biblioteczna z prostą dekoracją z brzozy. Zwraca ona uwagę także malunkiem na ścianie, który przedstawia schody do literatury i uskrzydlone książki.

Pracownicy gminy wykonali większość prac remontowych, dyrektor biblioteki Ewelina Motylińska wybierała i kupowała wszystkie materiały oraz zaangażowała się w same prace. Całość została dopełniona artystycznym wkładem przewodniczącej rady gminy Brzozie Marii Florkiewicz, która w czynie społecznym poświęciła wiele godzin, aby biblioteka nabrała bajkowych przestrzeni i wpływała na wyobraźnię, nie tylko dziecięcą – podsumowuje biblioteka w relacji z otwarcia.

Remont sfinansowany ze środków własnych trwał 6 miesięcy.


Źródło zdjęć: mat.pras. GBP w Brzoziu