Urokliwa biblioteka w ośmiokątnej wieży

W Siedlcach – w ośmiokątnej wieży zabytkowego Ratusza „Jacka” – znajduje się urokliwa biblioteka.

Biblioteka znajduje się w ośmiokątnej wieży ratusza. Jest urokliwym, uduchowionym i najpiękniejszym fragmentem Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Duże okna dają bogactwo światła i promieni słonecznych, co czyni wnętrze jeszcze bardziej malowniczym. Jest zabytkowy stół, wygodne krzesła i niczym niezmącona cisza… Drobiazgi te pozwalają na zatracenie się w lekturze, na wyszperanie, czasami niewiarygodnych, materiałów i wiadomości – taki opis można przeczytać na stronie internetowej biblioteki.

To miejsce zainteresowało redaktorkę Radia Eska. W podcaście wicedyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach oraz bibliotekarka mówią o wnętrzu biblioteki, funkcjonowaniu podczas epidemii, historii, zbiorach i planowanym remoncie. Całość jest zaproszeniem do skorzystania z biblioteki przez wszystkich zaintersowanych.

Więcej: eska.pl

Odnowiona biblioteka na Retkini w Łodzi