Bookcrossingowe budki przed Biblioteką Śląską

Przed wejściem do Biblioteki Śląskiej pojawiły się dwie budki bookcrossingowe. Bezpłatna wymiana książek ma zachęcić do czytania i przyciągnąć użytkowników do wyjątkowego budynku biblioteki. Na pomysł biblioteczek plenerowych wpadł dział promocji, a wykonaniem zajął się dział techniczny BŚ.

Zapytałam Agnieszkę Kosmalę, specjalistkę do spraw promocji w BŚ, o projekt i jego pierwsze efekty.

– Biblioteczki są pomysłem i projektem recyklingowym, a realizacja jest bezkoszowa. Pracownicy BŚ w tym działu promocji mają za zadanie monitorować zawartość biblioteczek, uzupełniać je. Ku naszej radości mieszkańcy Katowic także przynoszą książki, które znajdują nowych czytelników. Mamy publikacje z literatury pięknej, pozycje naukowe, literaturę faktu, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży – całe spektrum wydawnicze. Plenerowe biblioteczki spełniają doskonale swoją rolę w liczbie dwóch, planujemy korzystać z nich dopóki pozwoli nam na to pogoda.

Więcej inspiracji bookcrossingowych znajdziesz tutaj.

Książniczki – książki zamknięte w mini pałacu

Źródło zdjęć: mat.pras., Biblioteka Śląska