Biblioteka w Morzeszczynie ma nie tylko wyśmienitą literaturę!

O działaniu Biblioteki w Morzeszczynie, która ma wiele do zaoferowania dla użytkowników pisze lokalny serwis. W tekście podano przykłady różnych aktywności: Lokalny Klub Kodowania, „biblioCAMP” (półkolonie dla dzieci i młodzieży), „Akademia malucha”, warsztaty haftu oraz wzornictwa regionalnego, projekt „Działaj (eko)logicznie”. Opisano funkcjonowanie młodzieżowej grupy „biblioTEAM”, która pomaga w organizowaniu wydarzeń kulturalnych czy biblioKURIERów, którzy dostarczają książki do domów osób starszych w czasie epidemii.

Promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie należy dzisiaj do łatwych zadań. Książka niejako została wyparta przez smartfony. Mimo to zespół animatorów i bibliotekarzy pracujących w morzeszczyskiej bibliotece przyznaje, że udaje im się zachęcić dzieci do lektury. Między innymi dzięki programowi „Z książką na start”. Polega on na tym, że czytelnicy do 6 roku życia za każdą przeczytaną książkę otrzymują stempelek w Paszporcie Małego Czytelnika. Po zebraniu dziesięciu, dostają nagrodę.

Więcej: tczew.naszemiasto.pl

Źródło zdjęć: freepik.com