Bełchatów: chcą połączyć filie biblioteczne z biblioteką główną

Spadek czytelnictwa, kosztowe utrzymanie (40 tys. zł rocznie) i niedostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to powody, dla których zamknięte mogą zostać dwie filie biblioteki w Bełchatowie. Staną się one częścią biblioteki głównej. O projekcie uchwały w sprawie zamiaru połączenia filii nr 2 i filii nr 3 MiPBP dyskutowano 26 sierpnia 2021 roku na radzie miejskiej.

– Biblioteka główna oferuje więcej ciekawych pozycji, ma też większe możliwości. Bełchatów nie jest dużym miastem. Tak naprawdę odległość między filiami, a biblioteką główną nie jest wielka, także zmiana nie powinna być problemem dla czytelników, jeżeli chodzi o samo dotarcie do placówki – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowa bełchatowskiego magistratu, dla Radia Łódź.

Więcej: radiolodz.pl

Źródło zdjęć: freepik.com