Babie Lato, więcej niż biblioteka

W filii Babie Lato Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku funkcjonuje Gdańskie Centrum Seniora. Przez 10 lat działalności odbyło się wiele inicjatyw, warsztatów i wydarzeń rozwijających zainteresowania tej grupy wiekowej oraz pomogło osobom starszym w nawiązywaniu kontaktów. O programie aktywizacji seniorów – wprowadzonym także w innych bibliotekach na terenie Gdańska – opowiada biblioterapeutka i kierownik filii.

Mieszkańcy mogą zapisać się na warsztaty artystyczne, komputerowe czy do dyskusyjnego klubu książki lub do Akademii Umysłu Senior EDU, by odbyć trening pamięci i koncentracji. To stąd wyszły pomysły programów adaptowanych w innych filiach bibliotecznych. Najlepiej o tym opowie sama ich autorka Katarzyna Dettlaff-Lubiejewska.

Więcej: radiogdansk.pl

Zobacz też dwie inne inspiracje skierowane do seniorów.

Źródło zdjeć: freepik.com