3 sposoby na dofinansowanie oferty bibliotek

Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, wyposażenie w nowe sprzęty komputerowe oraz modernizacja biblioteki – to cele trwających programów, w których można uzyskać wysokie dofinansowania.

Infrastruktura bibliotek 2021–2025

• Można ubiegać się dofinansowanie jednego z następujących zadań: budowa, przebudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja bibliotecznego obiektu budowlanego, wraz z jego wyposażeniem.
  • Dofinansowania są przyznawane w przedziale od 500 000 zł do 2 250 000 zł.
  • Nabór trwa do 9 sierpnia 2021 roku.
  • Szczegóły

Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych

• Można ubiegać się o dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do księgozbiorów bibliotek, jak i zakupu zdalnego dostępu umożliwiającego użytkownikom bibliotek dostęp do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków
  • Dofinansowania są przyznawane w przedziale od 1500 zł do kwoty wskazanej w podziale środków dla poszczególnych bibliotek w ramach województw.
  • Nabór trwa do 16 sierpnia 2021 roku.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021

• Można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych, robotów edukacyjnych, tablic i monitorów interaktywnych, oprogramowania i nie tylko.
  • Dofinansowania są przyznawane w przedziale od 10 000 zł do 30 000 zł.
  • Nabór trwa do 23 sierpnia 2021 roku.
Źródło zdjęć: freepik.com