spot_img

Aplikacja – książka pod patronatem Lustra Biblioteki

Aplikacja to książka dla młodzieży i nieco starszych osób lubiących powieści fantastyczne. Na ponad 250 stronach i w 36 rozdziałach ukazuje się obraz rzeczywistości, z pozoru znanej nam wszystkim, a jednak ujętej w postaci… aplikacji. Lustro Biblioteki objęło ten tytuł swoim patronatem.

Zaprogramowane. Niech działa. Nie ruszać. Nikomu nie wolno mieszać w Aplikacji… Główny Programista zasiadł do klawiatury. „Niech będzie coś” – wystukał i nastąpił Wielki Enter. I powstała Aplikacja. Hulała niczym superszybki światłowód, aż nagle zawył alarm. Ktoś włamał się do serwera? Franek żyje jak typowy szesnastolatek: dom, szkoła, dom, zniknięcie… Ej, zniknięcie?! Hotelowy pokój, twarze na ekranie? Zupełnie jakby znalazł się w grze prowadzonej przez niewidzialnych graczy… Tymczasem do Ziemi zbliża się asteroida 2020 QG Elephant. W sieci krąży legenda o Embo i Ombo, wojownikach, którzy wspólnie mogą uratować świat przed Słoniem.

Przepowiednie czy teorie spiskowe? Fake newsy czy ukryta prawda? Kim jest Pierwszy i kto jest jego drugą połówką? I co to wszystko ma wspólnego z Frankiem…? Ujawnia Paweł Beręsewicz, autor i tłumacz książek wraz ze Skrzatem, wydawnictwem z 25-letnimi tradycjami.

Książka jest napisana językiem dopasowanym do współczesnej młodzieży. Większość dialogów została wyróżniona graficznie w formie czatu wzorowanego na popularnych komunikatorach. Odskocznią od zwykłego fontu są też zaznaczenia – to wyróżniki, które skłaniają do wczytania się w fabułę. Dodatkowy element graficzny w postaci ładowania się stron z paskiem postępu przyciąga uwagę i jest ciekawie widoczny przy szybkim wertowaniu kartek. Książka lekka i zachęcająca młodych do czytania, dobra na półkę z nowościami.