spot_img

Wygraj książki dla swojej biblioteki!

Kolejne książki o (nie)codziennych przygodach Hani Humorek są wyczekiwane przez młodych czytelników bibliotek. Właśnie premierę mają dwa nowe tytuły, które mogą trafić na regały w Twojej bibliotece!

Książki z serii Hania Humorek przyciągają uwagę młodych czytelników, który uważają tytułową bohaterkę za wzór do naśladowania. Wraz z kolejnymi tomami, w przyjemnej odsłonie graficznej z zabawnymi ilustracji Petera Reynoldsa, dzieci mogą śledzić świat Hani i czerpać inspiracje do zabawy i nauki. Tym razem – podczas wrześniowej premiery – Hania postanawia zostać gwiazdą i zająć się ratowaniem świata. To idealne tematy do przeprowadzenia lekcji bibliotecznej.

Dwa premierowe tytuły

Hania Humorek zostaje gwiazdą to opowiadanie, w którym Hania zainspirowana pierwszą stroną gazety ze zdjęciem swojej koleżanki postanawia sama zostać gwiazdą. Czy jej się to uda? Z przebojowością i temperamentem próbuje na różne sposoby także zdobyć sławę, ale wszystkie jej wysiłki kończą się tym, że staje się jeszcze bardziej „niesławna”.

Hania Humorek ratuje świat! to tytuł, który zachęci każdą młodą osobę do ekologii. Na lekcji o środowisku Hania z przerażeniem dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych i o zagrożonych gatunkach zwierząt, które żyją również na jej podwórku – nie wspominając już o okropnych zwyczajach własnej rodziny, która nie zbiera surowców wtórnych. Hania Humorek nie zasypia gruszek w popiele, tylko bierze się do dzieła!

Ekologiczna inspiracja

Idąc za przykładem Hani, Lustro Biblioteki i Wydawnictwo HarperCollins proponują bibliotekarzom udział w konkursie. Zadaniem konkursowym jest przesłanie inspiracji w formie pisemnej wraz ze zdjęciem, która nawiązuje do ekologicznego działania realizowanego w bibliotece.

Trzy najciekawsze inspiracje zostaną opublikowane w Lustrze Biblioteki, a ich autorzy otrzymają aż po dwa zestawy z nowymi przygodami Hani Humorek! Na inspiracje czekam do 26 września 2020 roku pod adresem: konkurs@lustrobiblioteki.pl

Wzór zgłoszenia znajdziesz w załączniku do Regulaminu (PDF, DOCX).