Prawo autorskie a kultura w internecie – nagranie z webinarium NCK

Narodowe Centrum Kultury udostępniło nagranie z webinarium Prawo autorskie a kultura w internecie. To przydatna lekcja dla bibliotekarzy poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące korzystania z utworów, organizacji działań on-line czy zarządzania social mediami.

Podczas webinarium przedstawiono przykłady przydatne w praktyce bibliotekarskiej oraz zawarto odpowiedzi na nastepujące pytania:

• Jak zgodnie z prawem autorskim zorganizować działania instytucji kultury w internecie (koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, transmisje spektakli teatralnych i inne)?
  • W jaki sposób zgodnie z prawem prowadzić działalność na mediach społecznościowych?
  • Jak zawierać umowy w czasach pandemii i pozyskiwać prawa do utworów?
  • Z jakich narzędzi cyfrowych można korzystać, bez obaw o naruszenie prawa autorskiego?
  • W jaki sposób korzystać z zasobów na otwartych licencjach Creative Comons?

Prowadząca webinarium Natalia Mileszyk – prawniczka, specjalistka ds. polityk publicznych w Fundacji Centrum Cyfrowe – odpowiada na powyższe pytania prostym językiem bez zawiłości prawnych.

Fundacji Centrum Cyfrowe odpowiedziała również na najczęstsze pytania bibliotekarzy i bibliotekarek dotyczące prawa autorskiego w czasie pandemii.

Źródło zdjęć: freepik.com