spot_img

Poszukajmy literek, czyli książka z lupą

Jak w nienachalny sposób przyzwyczaić przedszkolaki i młodszych uczniów do kształtu poszczególnych liter? Abecadło pod lupą to tytuł, dla maluchów oraz tych wszystkich dzieci, którym nauka alfabetu sprawia trudności.

Literkowe wyszukiwanki

Książka składa się z dwudziestu wyszukiwanek w kształcie liter. Na każdej stronie przedstawiono ponad dwadzieścia przedmiotów, które należy odszukać oraz literę, na której są one ukryte. Na czerwonej literze przedmioty zaznaczono niebieskim kolorem – gdy spojrzy się na literę przez czerwoną lupę dołączoną do książki, ukryte przedmioty od razu robią się bardziej widoczne. I tak znaleźć można np. brzoskwiniowego bałwana w błocie, daktyle na dmuchawcu czy gruszkę z gąbką.

Frajda dla małych i dużych

Abecadło to jedna z tych książek, które dostarczają dużo radości. Same rysunki Eugeni Wasylczenko są zabawne – tost w turbanie się uśmiecha, a stonogi w sukienkach dziarsko maszerują. Radości dostarczy – już trzylatkom – przeszukiwanie obrazków: niektóre bardzo łatwo odnaleźć, odszukanie innych wymaga większego wysiłku.

Wyszukiwanki zamieszczone w Abecadle pozwalają na samodzielną pracę, ćwiczą koncentrację i oswajają dzieci z kształtem poszczególnych liter alfabetu (na każdą literkę nałożone są dodatkowo setki mikro-liter). Książka Eugenii Wasylczenko, choć edukuje, nie będzie się dzieciom kojarzyć z przymusem czy nauką, ale z rozrywką i odpoczynkiem. Nastawienie na interakcję, zabawę i rozwój kreatywności sprawia, że dziecko ćwiczy opanowanie alfabetu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.


TYTUŁ: Abecadło pod lupą
AUTOR: Eugenia Wasylczenko
WYDAWNICTWO: Mamania
ROK WYDANIA: 2019
LICZBA STRON: 54

Zdjęcia: Barbara Maria Morawiec