spot_img

Z Tajlandii do Biblioteki w Legionowie – nietypowa podróż powrotna książki „Królestwo czarnego łabędzia”

Duża niespodzianka spotkała bibliotekarzy z Legionowa. W poniedziałek, 13 stycznia odebrali paczkę z książką o sygnaturze 21299 i listem.

Książkę „Królestwo czarnego łabędzia” znalazłam w Tajlandii – Pattaii w hotelu „X-2”. Przeczytałam. Odsyłam na adres znaleziony w Internecie – pisze w liście pani Joanna.

Pattaya to kurort wypoczynkowy nad Zatoką Tajlandzką, często odwiedzany przez turystów. Wśród nich znalazła się czytelniczka Biblioteki w Legionowie. Zabrała ona na wakacyjną podróż wypożyczoną książkę. Jak tłumaczyła po swoim powrocie, publikację zostawiła przy basenie w lokalnym hotelu. Odkupiła zagubiony egzemplarz, a sprawa została zamknięta…

Historia wypożyczenia i zwrotu

Po pół roku i niespodziewanej przesyłce, bibliotekarze nie kryją zdziwienia, że obca osoba w tak odległym miejscu od Polski znalazła zgubę.

– Książka została wypożyczona 20 czerwca zeszłego roku i wyjechała do Tajlandii. Czytelniczka, która ją wypożyczyła, po prostu zostawiła ją przy basenie. Odkupiła nam nowy egzemplarz tytułu, więc zrobiliśmy ekwiwalent. Nie spodziewaliśmy się, że może przydarzyć się taka historia ze zwrotem pozostawionej gdzieś w świecie książki. Pani Joanna, która ją nam odesłała, nie jest naszą czytelniczką, a nawet nie mieszka w pobliżu Warszawy i Legionowa. Chyba po prostu czuła, że spełnia obywatelski obowiązek – mówią bibliotekarze z Biblioteki w Legionowie.

Źródło zdjęć: Biblioteka Legionowo