spot_img

Nowa kampania edukacyjno-społeczna „Jesteś twórcą – masz prawo”

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci. Każdy człowiek – niezależnie od wieku – może być twórcą, a jego dzieła są chronione. Kampania ma na celu w atrakcyjny sposób przybliżyć uczniom szkół podstawowych świat prawa autorskiego oraz podpowiedzieć, w jaki sposób efektami swojej pracy mogą się dzielić z innymi.

Jesteś twórcą – masz prawo

– Cieszę się, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne, instytucja od 75 lat dbająca o polską kulturę i polskich twórców, inicjuje akcję skierowaną do najmłodszych. Prawo autorskie to temat złożony, ale już samo zwrócenie uwagi na te istotne zagadnienia, zwłaszcza w dynamicznie zmieniającej się wirtualnej rzeczywistości oraz prowokowanie dzieci do zadawania pytań, będzie sukcesem kampanii – mówił Paweł Lewandowski, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konferencji inaugurującej ogólnopolską kampanię.

Streaming z konferencji

Działania edukacyjno-społeczne

Projekt składa się z dwóch filarów: działań edukacyjnych oraz ogólnopolskiej kampanii informacyjnej. Istotnym elementem całej kampanii są przygotowane przez ekspertów materiały dydaktyczne dla nauczycieli szkół podstawowych – scenariusze lekcji o prawie autorskim, które uzupełnia cykl ośmiu filmów edukacyjnych.

W ramach kampanii przeprowadzona zostanie także, w wybranych szkołach podstawowych na terenie kraju, seria warsztatów z udziałem influencerów i ekspertów. Całość dopełni ogólnopolski konkurs dla uczniów „Bierzmy się do dzieła!”, w którym zwycięski zespół otrzyma profesjonalny sprzęt audio-wideo dla swojej szkoły.

Na potrzeby projektu powstała dedykowana platforma edukacyjna www.jestestworca.pl, na której można znaleźć materiały dydaktyczne oraz wideo, a także szczegóły dotyczące konkursu dla szkół.

Źródło: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Źródło zdjęć: pixabay.com – klimkin