spot_img

100 lat wojskowego bibliotekarstwa naukowego

5 grudnia 2019 roku w Bibliotece Głównej Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa „100 lat wojskowego bibliotekarstwa naukowego – Od zbiorów tradycyjnych do cyfrowych – Portal Bezpieczeństwa i Obronności Akademii Sztuki Wojennej”. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

100 lat wojskowego bibliotekarstwa naukowego

Akademia Sztuki Wojennej, jako główny ośrodek naukowy w Polsce zajmujący się naukami o bezpieczeństwie, od stycznia 2017 roku realizuje projekt digitalizacji, przyznany w ramach konkursu organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Tematem przewodnim planowanej konferencji będzie podsumowanie prac związanych z udostępnieniem cyfrowym zasobów naukowych zgromadzonych w Bibliotece Głównej. Uczestnictwo w konferencji pozwoli na wymianę poglądów i doświadczeń związanych z digitalizacją oraz udostępnianiem wojskowych zasobów cyfrowych.

Udział w konferencji ma charakter nieodpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja (bg.aszwoj@akademia.mil.pl do 29.11.2019 r., liczba miejsc ograniczona).

Więcej informacji i program konferencja.akademia.warszawa.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com – Nietjuh