spot_img

Biblioterapia – obszary spotkań i dialogu z literaturą

W listopadzie bibliotekarzy czeka III Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna. V edycja opolska ,,Biblioterapia – obszary spotkań i dialogu z literaturą” odbędzie się pod patronatem Lustra Biblioteki.

Konferencja szkoleniowo-warsztatowa

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, psychologów i terapeutów oraz wszystkich zainteresowanych biblioterapią na III Ogólnopolską Konferencję Biblioterapeutyczną ,,Biblioterapia – obszary spotkań i dialogu z literaturą”.

Konferencja będzie miała charakter szkoleniowo-warsztatowy, odbędzie się w dniach 14 -15 listopada 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, Ośrodku Szkoleniowym Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Niwkach i w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.

Biblioterapia – obszary spotkań i dialogu z literaturą

Propagowanie biblioterapii

Celem konferencji jest przedstawienie kluczowych zagadnień dotyczących funkcji literatury w życiu młodego człowieka, a także propagowanie biblioterapii w aspekcie działań profilaktycznych związanych ze współczesnymi zagrożeniami i zachowaniem ryzykownym młodzieży. Dwudniowe spotkanie łączy rozważania teoretyczne z prezentacją dobrych praktyk nauczycieli, bibliotekarzy, psychologów i psychoterapeutów. Współpraca instytucji akademickich, placówek oraz stowarzyszenia środowisk bibliotekarskich i biblioterapeutycznych inspiruje do dyskursu teoretycznego z praktycznym zastosowaniem.

Konferencja rozpocznie się projekcją filmu o ambicjach i rozczarowaniach młodzieży XXI w. Następnie odbędzie się panel dyskusyjny, wykład inauguracyjny oraz inne wystąpienia. Drugi dzień konferencyjny będzie miał charakter warsztatowy. Wszystkiemu towarzyszyć będą wystawy: Historia opolskiej Biblioterapii i Wystawa prac artystów malujących ustami i nogami oraz kiermasz wydawnictw.

Szczegóły konferencji konferencja.pedagogiczna.pl

Źródło zdjęć: mat.pras, pixabay.com – arembowski