spot_img

Kierunek zarządzanie – (nie)konferencja dla dyrektorów i kierowników bibliotek

Biblioteka Gdynia organizuje piątą już edycję branżowej (nie)konferencji Kierunek – Wizerunek. To dwudniowe ogólnopolskie wydarzenie dla pracowników bibliotek. Tym razem do udziału w nim chcemy zaprosić dyrektorów, kierowników i osoby zarządzające zespołami w bibliotekach. Zapisy ruszają 20 sierpnia. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Kierunek-Wizerunek – patronat Lustra Biblioteki

(nie)konferencja

(nie)konferencja Kierunek-Wizerunek odbędzie się w dniach 23-24 września w Gdyni. Inspiracją dla tematyki tej edycji są głębokie zmiany na rynku pracy. Nowe pokolenia rozpoczynające pracę, a także niektórzy z obecnych bibliotekarzy i bibliotekarek nie chcą być zarządzani w sposób hierarchiczny. Oczekują możliwości partycypacji w podejmowaniu decyzji, szansy rozwoju i realizacji swoich projektów.

A to stawia przed kadrą zarządzającą nowe wyzwania. Kierowanie zespołem to odpowiedzialne i niełatwe zadanie. Jak je realizować mając na uwadze dobro instytucji jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników? Jak włączać osoby te w podejmowanie decyzji i umiejętnie korzystać z pokładów ich kreatywności?

Na te i inne pytania nurtujące kadry zarządzające bibliotekami odpowiemy podczas tegorocznej (nie)konferencji. Przygotujemy liderów i liderki bibliotek do zmian w zarządzaniu.

Kierunek zarządzanie – (nie)konferencja dla dyrektorów i kierowników bibliotek

Zmiany w zarządzaniu

Pierwszego dnia odbędzie się grupowy trening opierający się na facylitacji włączającej, która pomaga znaleźć rozwiązania przy różnicy zdań w zespole. Zaczniemy od diagnozy własnych stylów zarządzania ludźmi lub projektami, a następnie skupimy się na Głębokiej Demokracji jako jednej z metod włączających w zarządzanie.

Drugi dzień to warsztaty z zakresu zarządzania turkusowego, organizacji czasu pracy oraz poświęcony kwestii rozdzielania bądź łączenia życia prywatnego ze służbowym.

Kierunek-Wizerunek odbędzie się w dniach 23-24 września 2019. Zapisy poprzez stronę kierunekwizerunek.pl ruszają 20 sierpnia. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł.

Kierunek zarządzanie – (nie)konferencja dla dyrektorów i kierowników bibliotek

Źródło zdj. i tekst: mat.pras.