spot_img

Zostań bibliotekarzem – 44 oferty pracy

Przejrzyj 44 oferty pracy w 12 województwach i zostań bibliotekarzem. W ofertach pracy czekają na Ciebie również stanowiska nauczyciela bibliotekarza, pracowników w wyspecjalizowanych działach oraz staże.

Na Dolnym Śląsku zdecydowanie przeważają oferty skierowane do nauczycieli bibliotekarzy – od 0.16 do pełnego etatu z wynagrodzeniem w przedziale od 423 zł (Szkoła Podstawowa w Węgrach) do 2417 zł brutto (Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze).

Uniwersytet Wrocławski zatrudni bibliotekarza na okres próbny w Bibliotece Instytutu Filologii Słowiańskiej – wynagrodzenie do 3030 zł brutto. Z kolei Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu ma wolny etat na stanowisku bibliotekarza, ale nie precyzuje warunków zatrudnienia. Fundacja Jawor w Grzmiącej zaprasza do współpracy przy działalności bibliotecznej na 1/4 etatu oferując 700 zł brutto oraz premię uznaniową.

Cztery oferty czekają w woj. kujawsko-pomorskim, w tym jedna w 13. Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Grupie (wynagrodzenie od 2589 zł brutto). Pozostałe propozycje dotyczą nauczycieli bibliotekarzy – warto zwrócić uwagę na oferty z miejscowości Nowe, gdzie wynagrodzenie zaczyna się od 2538/2782 zł brutto.

Oferty pracy dla bibliotekarzy

Województwa lubuskie i lubelskie ­– tutaj praca dla bibliotekarzy szkolnych od września. Niestety propozycje w stosunku do ilości pracy i wymagań nie są dobre. Przykładowo za prowadzenie „zajęć z biblioteki” w Stowarzyszeniu Lepsze Jutro w Wólce Kańskiej oferta dla pracownika to 3 godziny lekcyjne w tygodniu ze stawką od 240 zł brutto. Następna propozycja opisana w zakresie obowiązków jako „Praca w bibliotece szkolnej w Szkole Filialnej w Paskudach – 1 godzina tygodniowo oraz w Szkole Filialnej w Sętkach – 1 godzina tygodniowo” to zatrudnienie na cały przyszły rok szkolny z liczbą 8 godzin pracy w miesiącu za stawkę od 169,2 zł brutto miesięcznie z adnotacją, iż „Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od stopnia awansu zawodowego”. Dla porównania Szkoła Podstawowa w Czarnowicach oferuje wymiar 0.1 etatu (10h tygodniowo) z wynagrodzeniem od 846 zł do 1161 zł brutto.

Tradycyjnie już w województwie mazowieckim jest najwięcej ofert pracy i dwa staże. Bibliotekarz do oddziału opracowania nowości wydawniczych poszukiwany jest w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy – Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego. Dwie oferty pracy – do współpracy z zespołem Polskiej Bibliografii Prawniczej i archiwizacji maszynopisów prac naukowych – można znaleźć w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Do końca lipca można aplikować na jedno z czterech stanowisk młodszego/starszego bibliotekarza w Bibliotece Narodowej. Ponadto bibliotekarz poszukiwany jest w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Pozostałe wakaty na jakie można aplikować znajdują się w województwach: podkarpackim (2), podlaskim (1), pomorskim (5), śląskim (3), świętokrzyskim (2) oraz warmińsko-mazurskim (1). Warto zwrócić uwagę na oferty: Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, a także Biblioteki Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Sprawdź aktualne oferty i aplikuj!

Oferty pracy dla bibliotekarzy

Źródło zdjęć: pixabay.com – AhmadArdity