spot_img

Jak zorganizować wydarzenie dostępne dla wszystkich?

Zachęcam do obejrzenia webinarium „Jak zorganizować wydarzenie dostępne dla wszystkich?”. To pomocny wideo-poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych przy różnego typu eventach.

Webinarium zorganizowane przez Biuro Programu „Niepodległa” podpowie Ci:

  • jak zorganizować dostępne dla wszystkich wydarzenie?
  • jak zapewnić dostępność wydarzenia na każdym etapie jego organizacji?
  • jak zapewnić przygotowanie zespołu, dostępność: miejsca, transportu, promocji, rejestracji, komunikacji, materiałów i multimediów?

W trzech częściach nagrania omówiono najważniejsze aspekty, które można z powodzeniem przełożyć na grunt bibliotekarski. Nie zapomniano o zagadnieniach prawnych oraz podano liczne przykłady. Materiały w szczególności pozwalają zdobyć wiedzę na temat organizacji wydarzeń różnego rodzaju z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ograniczeniami mobilności czy osób zagrożonych wykluczeniem.

W trakcie webinarum podano konkretne rozwiązania do zastosowania przy organizacji konferencji tak, by nikogo nie wykluczać, w tym uwzględniono zagadnienia takie jak: dostępność architektoniczna, dostępność transportu, pętla indukcyjna, tłumaczenie na PJM, tłumaczenie ang-pl, napisy na żywo, transmisja online z PJM i napisami.

Prelekcję prowadzi Monika Szczygielska z dostepni.eu. Polecam przy okazji lekturę nieodpłatnych publikacji na temat dostępności wydarzeń oraz dostępności multimediów (klikając w link pobierzesz e-booka w formacie PDF).Niepełnosprawni w świecie bibliotek

Źródło zdjęć: pixabya.com – qimono