spot_img

IV Warsztat Pracy Infobrokera – patronat Lustra Biblioteki

Już po raz czwarty odbędzie się Warsztat Pracy Infobrokera. Wydarzenie kierowane do osób zajmujących się pracą z informacją. Zapraszamy 28 i 29 maja do Krakowa. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Warsztat Pracy Infobrokera

To wydarzenie dedykowane wszystkim pasjonatom informacji oraz osobom zawodowo zajmującym się pracą z informacją, bez względu na sektor gospodarki – od biznesu i nauki, przez NGO, aż po sektor publiczny. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń w pracy z informacją oraz łączenie branż i osób powiązanych w pracy z informacją.

Pierwszy dzień wydarzenia będzie obejmował konferencję, na której prelegenci przedstawią prezentacje case study. W programie znalazły się tematy takie jak:

  • Sieć ukryta a sieć widzialna. O zasobach WWW nieindeksowanych przez wyszukiwarki,
  • Anonimowe sieci dystrybucji informacji na przykładzie sieci TOR,
  • Projekty bibliotek akademickich jako platformy wywiadu badawczego,
  • RODO – Jak skutecznie wypełnić obowiązek informacyjny i uniknąć kary.

Gościem honorowym będzie przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji.

Natomiast w drugim dniu odbędą się szkolenia, podczas których trenerzy od strony praktycznej pokażą, w jaki sposób wykorzystać potencjał możliwości informacyjnych.

Organizatorami Warsztatu Pracy Infobrokera są: Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegółowy program i informacje dotyczące rejestracji znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku.