spot_img

Książki na dobry humorek!

Jeżeli szukacie przyjaznej i ciekawej postaci dla swoich małych czytelników koniecznie polećcie im przygody Hani Humorek! Ta seria to dostosowany specjalnie dla młodszych czytelników cykl z ulubionymi bohaterami ich starszego rodzeństwa! Do tego duże litery i kolorowe ilustracje.

Hania Humorek

Hania to rezolutna i pełna energii trzecioklasistka o nieograniczonej wyobraźni i stu pomysłach na minutę. Ulubienica dziewczynek w wieku szkolnym na całym świecie, ale również każdego kilkulatka, który zastanawia się czy leworęczni to geniusze i czy istnieje Wróżka Zębuszka. To proste, ale uczące opowieści, które zaciekawią maluchów na zajęciach bibliotecznych. Uniwersalność tematów podejmowanych w serii „Hania Humorek i Przyjaciele” nadaje się do przygotowania wielu zabaw połączonych z głośnym czytaniem.

Książki na dobry humorek!

Inspiracje do wykorzystania

Na podstawie książki „Zręczni leworęczni”  warto zainspirować się Festiwalem Precli połączonym z warsztatem kulinarnym i pozwolić dzieciom na stworzenie z liter z ciasta na precle – oczywiście tylko lewą ręką. Jeżeli chłopcy nie lubią wypieków lepiej im zaproponować zabawę w golfa pomiędzy regałami lub trening lewą ręką.

Książki na dobry humorek!

„Wróżka Zębuszka” to świetna książka do wykorzystania w biblioterapii. Z jej pomocą można opowiedzieć jak mały człowiek może sobie poradzić z wypadaniem zębów. Warto przy tej okazji zaaranżować spotkanie ze stomatologiem połączone z prelekcją lub jak w tomie o humorkach Hani zorganizować Tydzień Zdrowych Zębów – w tym przypadku dobrze połączyć siły z miejscowym przedszkolem. Bibliotekarze mogą tym samym zapoczątkować częstsze wizyty w przedszkolu, co z czasem przełoży się na wzrost nowych użytkowników.

Książki na dobry humorek!

Nieco większych czytelników Hania Humorek w książce „Mistrzyni humorków” zachęci swoimi epizodami w szkole i przekona że warto się uczyć. Wyklejania, kostium flagowy, kolekcja minerałów i kamieni szlachetnych, moje ulubione zwierzątko, skała księżycowa – to tylko niektóre pomysły na rozbudzenie wyobraźni czytelników w serii Hania Humorek, która ma dziś premierę!

Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem. Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje autorstwa Petera Reynoldsa.

Książki na dobry humorek!