spot_img

Biblioteka i targ staroci

„Obrazy, stare płyty, schodzone buty…” – rozważaliście kiedyś zorganizowanie w bibliotece kiermaszu staroci? Akcja Magicznego pierścienia – ciepłej opowieści z przesłaniem dla dzieci – osadzona jest właśnie w takiej scenerii.

Samotność, diwa i błyskotka

Główną bohaterką tej bajkowej historii jest Ludmiła Krasińska, światowej sławy diwa operowa, która pomimo towarzyszącego jej splendoru nieustannie czuje się samotna. Gdy pewnego dnia wybiera się na spacer, na jarmarku znajduje magiczny pierścień o nieograniczonej mocy. Kobieta pragnie mieć wokół siebie przyjaciół – czy ten niepozorny pierścień jej w tym pomoże? A może błyskotka okaże się tylko bezużytecznym bublem?

Biblioteka i targ staroci

Prosta, lecz wzruszająca

Magiczny pierścień to krótkie, nieskomplikowane fabularnie opowiadanie autorstwa Petera Svetina. Zilustrował je Damijan Stepančič. Głośna lektura całości zajmie wam maksymalnie do dwudziestu minut. Zawiera jasne i klarowne przesłanie, pokazujące niezwykłość, ukrywającą się w codzienności. Uzupełniają je specyficzne, stylizowane na ołówkowy szkic ilustracje, wykonane w raczej stonowanych, matowych barwach. Niekomercyjna, ilustratorsko dopracowana pozycja z wartościowym przekazem, nie pasująca do mainstreamowych księgarni – nic dodać, nic ująć.

Lustrzane inspiracje

„Wieszak na kapelusze, stare naczynia, biżuteria” – niektórzy ludzie kochają przedmioty z tzw. „duszą”. Zachęcam do zorganizowania w bibliotece targu starości – wśród wystawianych przez ludzi rzeczy z pewnością znajdą się perełki, które znajdą nowych nabywców.

Biblioteka i targ staroci


TYTUŁ: Magiczny pierścień
AUTOR: Peter Svetina
ILUSTRATOR: Damijan Stepančič
TŁUMACZ: Marlena Gruda
WYDAWNICTWO: Ezop
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2018

Zdjęcia: Barbara Maria Morawiec