spot_img

3 nowe tytuły z serii Czytam sobie

Kolejna odsłona serii Czytam sobie, a w niej trzy tytuły gwarantujące świetną zabawę. Wśród nich: Rekin nudojad, Naelka i piesek Fafik oraz mit o Thorze i Lokim. Lustro Biblioteki obejmuje całą serię swoim patronatem i poleca książeczki nie tylko bibliotekarzom.

128 stron dobrej zabawy

Poznajcie nowe tytuły z najpopularniejszej serii dla dzieci Czytam sobie. W trzech propozycjach Wydawnictwa Egmont znalazły się:

  • Rekin nudojad Rafała Witek z ilustracjami Joanna Rusinek,
  • Nelka i piesek Fafik Doroty Łoskot-Cichockiej z ilustracjami autorki,
  • Thor i Loki Zofii Staneckiej z ilustracjami Magdaleny Koziej.

Czytam sobie od 5 lat

Rekin nudojad

Rekin Nudojad to niezły wesołek. Ma wielki apetyt nie tylko na flaki z olejem, ale przede wszystkim na gry i zabawy. Pewnego dnia tak się nudził, że postanowił popłynąć do starego wraku. Niestety, wpadł w niezłe kłopoty. Na szczęście krab ratunkowy był w pobliżu i wszystko skończyło się dobrze.

3 nowe tytuły z serii Czytam sobie

Nelka i piesek Fafik

Pewnego dnia Nelka znajduje pod samochodem taty małe, kudłate stworzenie. Gdy okazuje się, że to piesek, dziewczynka zrobi wszystko, by zatrzymać go w domu na dłużej. Fafik – bo tak nazwala pieska – wprowadza w domu niezłą rewolucje. Czy Nelce uda się namówić pozostałych członków rodziny na to, by Fafik z nimi zamieszkał? Czy uda się jej wymyślić wakacje, na które będą mogli ruszyć z czworonożnym przyjacielem?

3 nowe tytuły z serii Czytam sobie

Thor i Loki

Thor i Loki to bogowie z Asgardu. Są braćmi i ciągle dochodzi między nimi do sporów. Bogowie są od siebie bardzo różni. Thor to silny i barczysty kolos, prawdziwy bohater, ale intelektualnie daleko do Lokiego, który, mimo że wątły, to bystry i pełen polotu. Niestety, Loki jest też niezłym intrygantem – potrafi kłamać jak z nut i jest zmienny jak pogoda.

3 nowe tytuły z serii Czytam sobie

Już w drugiej połowie października będziecie mogli poznać kolejne tytuły serii wydane z okazji 100-lecia Niepodległości. Dla bibliotek czeka prosty konkurs z nagrodami, a w puli nagród aż 50 książek!