spot_img

Biblioteka – pracownia twórcza i komunikacyjna

W jaki sposób diagnozować potrzeby kulturalne społeczności lokalnej? Jak rozwijać partycypację społeczną wokół biblioteki? Jak wykorzystać wyobraźnię i pasje twórcze w bibliotece opierając się na książce – jako narzędziu twórczym? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedź uczestnicy projektu szkoleniowego Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Lustro Biblioteki objęło wydarzenia swoim patronatem.

Biblioteka – pracownia twórcza i komunikacyjna

Tegoroczny projekt szkoleniowy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu nosi nazwę „Biblioteka – pracownia twórcza i komunikacyjna”. W jego ramach odbędą się specjalne spotkania w gronie pracowników dolnośląskich bibliotek, którzy chcieliby zdobyć nowe umiejętności w zakresie kreatywnej pracy z książką i pozyskać nową wiedzę o komunikacji z otoczeniem społecznym biblioteki.

– Żyjemy w świecie, gdzie biblioteka jest przestrzenią zarówno realną jak i wirtualną, przestrzenią szczególną. Szkolenia mają pomóc bibliotekarzom spojrzeć na bibliotekę z drugiej strony – okiem czytelnika, mieszkańca, partnera – tak, aby adekwatnie do potrzeb rozwijać ofertę biblioteki, budować więzi ze zbiorowością, podnosić prestiż instytucji dzięki skutecznej komunikacji z mediami. Podczas twórczych warsztatów plastycznych, teatralnych i manualnych pokażemy jak wykorzystać nieograniczoną wyobraźnię, kreatywność, zapał i cierpliwość w pracy z użytkownikiem w różnym wieku posługując się książką jako narzędziem twórczym – zachęcają organizatorzy.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” .

Więcej informacji o projekcie oraz szkoleniach na stronie internetowej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Źródło zdjęć: pixabay.com – rawpixel, mat.pras.