Ja w Internecie – zgłoś bibliotekę do programu

Trwa drugi nabór do programu „Ja w internecie”, realizowanego przez Fundację Legalna Kultura. To dla bibliotek szansa na grant od 15 do 150 tysięcy zł na organizację i realizację szkoleń dla mieszkańców gmin. Wypełnij wniosek i działaj!

Ja w internecie – program z zyskiem dla aktywnych bibliotekarzy

J@ w internecie

Rusza kolejny nabór wniosków w programie„Ja w internecie” dla gmin z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Jest on skierowany do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia), aby nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić ich pozycję na rynku pracy.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Gminy mogą ubiegać się o granty w wysokości do 150 tysięcy złotych, w programie nie jest wymagany wkład własny, a dla mieszkańców szkolenia są bezpłatne. Gminy mogą składać wnioski samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Jeśli gmina nie dysponuje wystarczającą liczbą komputerów do przeprowadzenia szkoleń, może kupić je w ramach grantu. Po zakończeniu programu komputery zostają w gminie, można je przekazać szkole lub ośrodkowi kształcenia nauczycieli na jej terenie.

Szkolenia dla mieszkańców

Tematy szkoleń są dopasowane do potrzeb mieszkańców. Gminy mogą wybrać co najmniej dwa, spośród siedmiu, tematów:

• Rodzic w Internecie,
  • Mój biznes w sieci,
  • Moje finanse i transakcje w sieci,
  • Działanie w sieciach społecznościowych,
  • Tworzenie własnej strony internetowej (bloga),
  • Rolnik w sieci,
  • Kultura w sieci.

Terminy naboru wniosków

• woj. warmińsko-mazurskie, pomorskie, podlaskie: 20 sierpnia – 20 września 2018,
  • woj. zachodniopomorskie, wielkopolskie: 27 sierpnia – 27 września 2018,
  • woj. mazowieckie:  zakończono nabór wniosków.

Wszystkie niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej jawinternecie.edu.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com – fancycrave1