spot_img

Emporium książkowe wypełni Ci głowę!

Aż 100 osób zawitało do Książkowe Emporium w filii 46 MBP we Wrocławiu. W ich trakcie uczestnicy uczyli się pisać gęsim piórem, wzięli udział w loterii z zakładkami, stworzyli miniksiążeczki oraz swoje imiona w aplikacji POLONA Typo. Niespodzianką było Magiczne pudełko.

Przez prawie cały maj dzieci z przedszkoli oraz szkoły podstawowej na osiedlu Księże we Wrocławiu uczestniczyły w pięciu zajęciach „Emporium książkowe wypełni Ci głowę!”.

W programie warsztatów nie zabrakło wspólnego czytania, opowiadania i polecania książki „Panna Jones i Książkowe Emporium” do wypożyczenia. Dzieci uczyły się korzystać ze słowników i przy okazji wzięli udział w kopertowych zabawach. Aby pokazać, jak wielkie było tytułowe emporium czytelnicy postanowili nadać każdej z sal odrębny symbol. Najwięcej zdziwienia budziła nieumiejętność czytania Znajdy, ale i na to mali uczestnicy znaleźli sposób – wysyłali pocztówki do Znajdy.

Emporium książkowe wypełni Ci głowę! Emporium książkowe wypełni Ci głowę! Emporium książkowe wypełni Ci głowę! Emporium książkowe wypełni Ci głowę!

Zainteresować typografią

W czasie zajęć manualnych uczestnicy tworzyli prace plastyczne na arkuszach szarego papieru i pisały swoje imiona gęsim piórem. W międzyczasie rozmawiano o kaligrafii, co stało się pretekstem do wykorzystania aplikacji POLONA Typo. Ciekawym punktem podczas warsztatów było tworzenie miniksiążeczek na własne tajemnice i sekrety z użyciem prostych materiałów jak np. papier, karton, zszywacz.

Emporium książkowe wypełni Ci głowę! Emporium książkowe wypełni Ci głowę!

Magiczne pudełko

To kolejna z zabaw, która sprawiła, że dzieci uśmiechały się co nie miara. W kartonie znalazły się książki z różnych dziedzin. Każda była oznaczona numerkiem. Zabawa polegała na wylosowaniu numerku i zabraniu książki, którą następnie trzeba było osadzić w jednej z 12 sal Książkowego Emporium.

Emporium książkowe wypełni Ci głowę! Emporium książkowe wypełni Ci głowę! Emporium książkowe wypełni Ci głowę!

Źródło zdjęć: Wioletta Krawczyk (lead, 1, 8, 9), Sara Szwacka (2, 3, 5), Bożena Mateusiak (4, 7), Joanna Malinowska (6)