spot_img

Na tropie Książkowego Emporium

Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku zaprosiła swoich czytelników na odkrywanie Książkowego Emporium. W specjalnie zaaranżowanej kosmicznej sali odbyły się warsztaty z zabawami i dyskusją.

Grupa dzieci w przedziale wiekowym 7-13 lat uczestniczyła w warsztatach w bibliotece głównej w Małym Rudniku. Odbyły się one w ramach cyklicznych zajęć „Spotkajmy się w bibliotece”. Atrakcją dla dzieci okazała się być duża szafa, powstała na potrzeby warsztatów, podobna do tej, w której schowano kiedyś bohaterkę omawianej lektury. Szafa wypełniona była książkami, a uczestnicy chętnie do niej zaglądali. Także sala kosmiczna z opadającymi z sufitu książkami wzbudzała zainteresowanie.

Na tropie Książkowego Emporium Na tropie Książkowego Emporium

– Warsztaty spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników. Dzieci z zaciekawieniem „weszły” w atmosferę i tematykę książki, która towarzyszyła nam podczas warsztatów. Atrakcyjnie wydana lektura, fascynujące przygody bohaterki – Panny Jones, interesujący scenariusz warsztatów – to wszystko sprawiło, że dzieci dobrze bawiły się w bibliotece – mówi Monika Jolkowska-Przybył z GBP w Małym Rudniku.

– Kolejny raz okazało się, że przestrzeń biblioteczna to dobry adres, miejsce gdzie nauka łączy się z zabawą. W naszej ocenie uczestnictwo w warsztatach przyniosło wiele wymiernych korzyści dla dzieci: pobudziło wyobraźnię, zachęciło do czytania, poszerzyło horyzonty, czy też zintegrowało grupę podczas wspólnych działań – dodaje Monika Jolkowska-Przybył.

Na tropie Książkowego Emporium

Na tropie Książkowego Emporium

Poprzez warsztaty bibliotekarze chcieli, aby czytelnicy zainteresowali się ofertą instytucji oraz ją częściej odwiedzali.

– Niejednokrotnie bywa tak, że dzieci nie wyrażające chęci czytania, początkowego zainteresowania lekturą, po zajęciach zmieniają zdanie i wracają od nas z książką do domu. Tak też zdarzyło się i po warsztatach „Na tropie Książkowego Emporium”, kiedy to dzieci pytały o możliwość wypożyczenia książki. Naszym zdaniem jest to doskonała forma promocji czytelnictwa i biblioteki wśród dzieci podsumowanie Monika Jolkowska-Przybył.

Na tropie Książkowego Emporium Na tropie Książkowego Emporium

Zdjęcia: Monika Jolkowska-Przybył