spot_img

Lekcja kaligrafii i karuzela z 12 salami

W Ubieszynie biblioteka szkolna na kilka dni zamieniła się w Książkowe Emporium. Na warsztaty zostali zaproszeni uczniowie klas I-III. Czekało na nich wykonywanie zabawki z eko materiałów, lekcja kaligrafii oraz karuzela.

Zajęcia m.in. miały na celu promowanie biblioteki i czytania, rozbudzanie zainteresowań książkami i kaligrafią, rozwijanie zdolności manualnych i umiejętności pracy w grupie, praktyczne korzystanie ze słowników, zwracanie uwagi na ładne i estetyczne pismo.

Lekcja kaligrafii i karuzela z 12 salami

Lekcja kaligrafii i karuzela z 12 salami

Pierwszaki przebywały w „Sali przygód w kosmosie”, gdzie mogły poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kosmosu. Wykonywały również zabawkę z eko materiałów „rozgwieżdżone niebo”. Klasa II udała się do „Sali starych książek”, gdzie mogły poćwiczyć swoją kaligrafię, używając do pisania gęsie pióro i atrament. Natomiast klasa III przebywała w „Sali głównej”, wykonując schemat karuzeli ze wszystkimi dwunastoma salami. Fragmenty książki o 11-letniej Znajdzie czytaliśmy nie tylko w bibliotece, ale również na porannym 20-minutowym czytaniu dzieciom.

Lekcja kaligrafii i karuzela z 12 salami

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy spotkania dostali dyplomy i zakładki do książki.

– Dzieci chwaliły się swoimi wytworami, a pozostali uczniowie przychodzili pooglądać prace i poćwiczyć pisanie gęsim piórem, Dużym zainteresowanie wywołało wykonywanie inicjału przy użyciu laku i pieczątki. Dodatkową dekoracją biblioteki było wykonanie dekoracji, m.in, dużego plakatu z bohaterami książki – relacjonuje Marta Pawełek z Biblioteki Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ubieszynie.

Lekcja kaligrafii i karuzela z 12 salami Lekcja kaligrafii i karuzela z 12 salami

Zdjęcia i tekst: Marta Pawełek