spot_img

Kolporter rozwija Strefę Książki

W ramach przeciwdziała niskiemu stanowi czytelnictwa w Polsce Kolporter poinformował o rozwoju sieli salonów z ofertą książek. Zdaniem firmy Polacy chętnie kupują książki latem, kiedy obowiązują promocje. Pomaga w tym wydzielona Strefa Książki.

Strefa Książki

Książki są w ofercie dystrybucyjnej Kolportera od bardzo dawna. Początkowo były to głównie dodatki do gazet. W 2011 roku pojawiły się w stałej ofercie saloników, jako oddzielny produkt. Dwa lata temu powstał pomysł stworzenia „Strefy Książki” – wyodrębnionego miejsca, wyposażonego w specjalne ekspozytory. Obecnie aż w 470 salonikach klienci mogą znaleźć – na specjalnych regałach i stołach – literackie bestsellery.

– „Strefa Książki” została bardzo dobrze przyjęta przez klientów naszej sieci, co widać po analizach sprzedaży. Cały czas rozwijamy tę kategorię produktów, śledzimy nowości, trendy, a przede wszystkim czytelnictwo i popularność poszczególnych tytułów. Co miesiąc na regałach pojawia się dwanaście książek najchętniej wybieranych przez czytelników – tzw. „TOP” – zdradza Urszula Jurkowska z Biura Handlowego Kolportera.

Przyciągać mają też wakacyjne oferty dedykowanych wydań książek. To coś dla podróżnych i nie tylko.

– Kieszonkowe wydania są tańsze od tradycyjnych i o wiele wygodniejsze w podróży, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego formatu na lato. Najliczniejszą grupę stanowią thrillery i kryminały – dodaje Urszula Jurkowska.

Źródło zdjęć: pixabay.com – geralt