Tydzień z Internetem 2018 – krytyczne myślenie

Jak narysować mapę świata z perspektywy Australii? Czy globalne ocieplenie to mit? Czy Kolumb naprawdę odkrył Amerykę? Z takimi między innymi zagadnieniami zmierzą się uczestnicy kampanii Tydzień z Internetem. Akcja rozpoczyna się 19 marca w całej Europie. W Polsce jej tegorocznym motywem przewodnim jest krytyczne myślenie.

Tydzień z Internetem

To ogólnoeuropejska kampania, w którą co roku włącza się kilkadziesiąt krajów. W polskiej edycji uczestniczy 200 bibliotek, szkół, organizacji pozarządowych, pracowni komputerowych czy domów kultury, które od 19 do 25 marca zorganizują spotkania dla mieszkańców opierające się na tegorocznym scenariuszu. Tym razem jest to warsztat, podczas którego uczestnicy wcielają się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Czekają ich cztery zadania, dzięki którym lepiej przygotują jutrzejsze wydanie.

W rezultacie każda osoba, która weźmie udział w warsztacie, będzie miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. Będzie mogła spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy. Zobaczy również, że przekazy medialne niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach oraz dowie się, w jaki sposób można ocenić ich wiarygodność.

Szczegóły: tydzienzinternetem.pl