Lustrzane odbicie Maryli

Czy wiesz, że powstało Archiwum Polskiej Muzyki Rozrywkowej? Oto przykład wielobarwnej, jak sama Maryla Rodowicz, wystawy dokumentującej twórczość piosenkarki.

Do 9 kwietnia możecie zobaczyć wystawę Wszystkie Małgośki Świata w głównej siedzibie Biblioteki Narodowej. Co prawda bardzo rzadko promuję wystawy, ale tę warto, bo została przygotowana profesjonalnie i zaskakuje na wiele sposobów. Na jej obejrzenie będą mieli okazję również uczestnicy warsztatów POLONA/2miliony. Zapraszam do wspólnego odbicia w lustrach 🙂

Wystawa już zdobywa fanów i to nie bez powodu. Zobaczcie archiwum i zapiski Maryli Rodowicz, albumy z wycinkami prasowymi i kilkaset archiwalnych fotografii. Wystawa to także pokaz multimedialny – na ponad 20 ekranach można zobaczyć archiwalne materiały audiowizualne: nagrania z festiwali w Opolu i Sopocie, telewizyjne wywiady, fragmenty filmów i sztuk teatralnych oraz teledyski. Ponadto na wystawie znajdziemy powiązania Maryli Rodowicz z Agnieszką Osiecką.

Są też: kolekcja najważniejszych płyt piosenkarki, jej oryginalne kostiumy estradowe, obrazy Edwarda Dwurnika inspirowane płytami Maryli Rodowicz. Wśród eksponatów jest czerwone Porsche 911 T 2.2 z roku 1971, którym artystka jeździła w latach 70.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec