spot_img

Biblioteka… to więcej niż myślisz! – patronat Lustra Biblioteki

Zapraszam na konferencję Biblioteka… to więcej niż myślisz! Jej celem jest promocja świata bibliotek. W założeniach przyjęto kierunek spojrzenia na strategię i wizję rozwoju, na sprzyjające rozwojowi możliwości, a także pojawiające się zagrożenia. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Dyrektorów Bibliotek Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych organizowana jest przez Bibliotekę Akademicką Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Odbędzie się 5-7 września 2018 r.

BIBLIOTEKA… to więcej niż myślisz

Przewodnie hasło konferencji BIBLIOTEKA… to więcej niż myślisz, ma nie tylko prowokować do refleksji i rozważań – zarówno teoretycznych, jak i praktycznych – na temat bibliotek, ale ma być również impulsem do analizy lokalnej, regionalnej i globalnej bibliotekarskiej rzeczywistości, do spojrzenia na strategię i wizję rozwoju, na sprzyjające rozwojowi możliwości, a także pojawiające się zagrożenia.

biblioteka konferencja

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i postulatom bibliotekarzy lokalnego i regionalnego środowiska, główny dzień konferencji przyjmie otwartą formułę i będzie doskonałym forum wymiany doświadczeń, dyskusji i transferu wiedzy oraz pozwoli na ukazanie bibliotek z wielu różnych perspektyw, które wyznacza tematyczna triada konferencyjna.

Adresatami konferencji są głównie dyrektorzy, kierownicy oraz przedstawiciele bibliotek państwowych wyższych szkół zawodowych. Udział mogą też wziąć bibliotekarze reprezentujący biblioteki różnego typu.

Szczegółī i zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej konferencji

Źródło zdjęć: konferencja.biblioteka.pswbp.pl