spot_img

Ponad 50 ofert pracy dla bibliotekarzy

Bibliotekarzu, szukasz pracy? Sprawdź oferty pracy oraz staże dla bibliotekarzy w całej Polsce. Przeglądaj z Lustrem Biblioteki najciekawsze oferty i znajdź wymarzoną pracę! Czeka aż 51 ofert.

Woj. mazowieckie

Serwis ofert pracy zdominowało województwo mazowieckie. To właśnie tu czeka 31 wakatów, z czego 24 w Bibliotece Narodowej. Do Zakładu Katalogowania Dziedzinowego, jak i Zakładu Zbiorów Ikonograficznych poszukiwani są młodsi i starsi bibliotekarze. Ciekawe oferty znajdziemy w Zakładzie Zbiorów Cyfrowych, w tym m.in. specjalistę z zakresu prawa autorskiego oraz specjalistę do rozwoju Polony. Poszukiwany jest także główny specjalista ds. Promocji i informacji w Zespole projektowym do realizacji projektu e-usługa OMNIS. Wynagrodzenie w zależności od stanowiska waha się między 2900-5000 zł brutto.

Trzeba się spieszyć z aplikacją do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie, gdzie czeka praca dla bibliotekarza w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Bibliotekarzy do pracy w Oddziale Udostępniania Zbiorów szuka Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej. Z kolei The British School, szkoła międzynarodowa kształcąca uczniów w systemie brytyjskim, zachęca do aplikacji na stanowisko bibliotekarza – konieczna jest znajomość współczesnej literatury anglojęzycznej, także dziecięcej.

Na pół etatu nauczyciela bibliotekarza zatrudni Biblioteka Pedagogiczna w Błoniu. Wykwalifikowanego i doświadczonego bibliotekarza do objęcia stanowiska instruktora powiatowego poszukuje Powiatowa Biblioteka Publiczna w Białobrzegach.

Kliknij i ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY!

Pozostałe województwa

 • woj. dolnośląskie – 3 oferty
 • woj. lubelskie – 1 oferta
 • woj. lubuskie – 4 oferty
 • woj. łódzkie – 1 oferta
 • woj. mazowieckie – 31 ofert, w tym 24 BN
 • woj. opolskie – 1 oferta
 • woj. podlaskie – 1 oferta
 • woj. pomorskie – 2 oferty
 • woj. śląskie – 4 oferty
 • woj. wielkopolskie – 1 oferta
 • woj. zachodniopomorskie – 2 oferty

W woj. śląskim Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zatrudni specjalistę ds. marketingu i projektów oraz grafika od przygotowywania identyfikacji wizualnej biblioteki. Biblioteka Politechniki Gdańskiej kończy przyjmowanie aplikacji na stanowiska bibliotekarza z różnymi profilami. Wakat na bibliotekarza-archiwistę oferuje Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi. Nawiązując do Biblioteki WAT praca czeka również na starszego bibliotekarza w Jednostce Wojskowej 1588 w Żaganiu.

Niestety w woj. lubelskim słaba oferta pracy na w roli nauczyciela bibliotekarza na 0.025 etatu za bardzo niskie wynagrodzenie. Tymczasem nauczyciel bibliotekarz w Ostrowie Wielkopolskim może zarobić od 2 do 3 tys. zł brutto.

W woj. dolnośląskim wakaty dla bibliotekarzy są w trzech bibliotekach: BPMiG w Twardogórze, MWSLiT we Wrocławiu oraz SP w Wałbrzychu.

Staże czekają w Grójcu, Nowym Dworze Mazowieckim (woj. mazowieckie), Gliwicach i Pszczynie (woj. śląskie), Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie), Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie).

Kliknij i ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY!


Komunikat

Jeżeli szukasz bibliotekarza wyślij swoją ofertę na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl – najlepiej jako link do strony z ofertą lub plik pdf. Oferty są udostępniane nieodpłatnie. W związku z wieloma pytaniami na adres redakcyjny uprzejmie informuję po raz kolejny, że nie pośredniczę w zatrudnianiu i nie udostępniam CV.