spot_img

Lutowe wydarzenia biblioteczne

W tym miesiącu czas na przegląd imprez i innych wydarzeń w ramach trwających ferii w bibliotekach. Zobacz, co zaplanowali inni i zainspiruj się! W programie ferii dobrze zaprogramowanych: kosmiczne spotkania, warsztaty książkowe, spotkania literacko-artystyczne i niesłychane historie.

W lutym ferie zapowiadają nadejście śniegu, ale i różnorodnych wydarzeń. Większość z nich dedykowana jest najmłodszym, ale znajdzie się także coś dla całych rodzin. Oto wybrane zaproszenia z bibliotek z całego kraju.

Technozima

MBP w Dąbrowie Górniczej na ferie proponuje temat „Zima z techniką”. W bibliotece głównej zaplanowano warsztaty lego oraz Bal Robotów – karnawałową imprezę w futurystycznym rytmie. Z kolei w filiach każdy młodzieniec oraz pasjonat techniki i technologii będzie mógł wykonać swojego robota z surowców wtórnych, rzeźbić i brać udział w eksperymentach.

Ferie dobrze zaprogramowane

Ten sam wątek, ale w innym stylu kontunuuje MBP w Jaśle zachęcając do udziału w Feriach dobrze zaprogramowanych. W ofercie dla dorosłych nauka obsługi tabletów, dla dzieci programowanie w scratchu, a dla nieco starszych czekają konsole, tablety i gry planszowe.

Kosmiczne ferie

Zapowiadają się codziennie w Bibliotece w Starej Wsi. W programie m.in. poznawanie układu słonecznego, zajęcia plastyczne z tworzeniem statków kosmicznych i ufoludków w tle, budowa rakiety kosmicznej oraz warsztaty kulinarne na najlepsze kosmiczne danie. Ponadto odbędą się zajęcia literacko-teatralne „Czytamy i tworzymy kosmiczne opowiadania”.

Warsztaty książkowe

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy w Suchym Lesie przewidziały wykonywanie miniaturowych książeczek oraz tajemniczo brzmiący „jeden wspólny projekt przestrzenny”. Organizatorzy zapewniają dobrą i kreatyną zabawę.

Basia w roli głównej

Zajęcia z Basią – bohaterką książek Zofii Staneckiej potrwają w Bibliotece Publicznej Gminy Sztutowo. Będzie wspólne i głośne czytanie. Wydarzenie jest okazją do spotkań fanów Basi. Wierszykowanie zaproszenie zamieszczono na plakacie.

Ferie w Rzeszowie

„Nie bądź Obibokiem, pomyśl z Mądrym Smokiem” – na zagadki logiczne, quizy, rebusy, zabawy ze smokiem zaprasza jedna z filii WiMBP w Rzeszowie. Interesująco zapowiadają się też warsztaty plastyczne „Co wyskoczy z książki”, podczas których uczestnicy wykonają ilustracje przestrzenne w technice pop-up do wybranej bajki. Następna agenda zaplanowała „Skarpetka-detektyw” – fabularyzowana zabawę na podstawie książki J. Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek”. Na uwagę zasługują także zajęcia plastyczne „Inicjał – sztuka tworzenia ozdobnych liter”.

Literacko-artystycznie

Na ferie pod hasłem „Literacko-artystycznie” zaprasza MBP w Pieszczycach. Tematyka spotkań będzie związana z twórczością Astrid Lindgren, Karola Maya, Juliana Tuwima, Kornela Makuszyńskiego oraz Andy’ego Chandlera.

Niesłychane historie

MBP w Katowicach w ramach działań kulturalnych proponuje dzieciakom spędzenie wolnego  czasu w bibliotece z bohaterami naszych czasów. Odbędą się poszukiwania postaci, spotkania z pisarzami i ilustratorami, warsztaty, gry literackie, nie zabraknie też bibliotecznego wehikułu czasu.

Bibliotekarzy przez cały rok zapraszam na bezpłatne warsztaty z POLONĄ w Warszawie 🙂

POLONA/2miliony – warsztaty dla bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy

Źródło zdjęć: pixabay..com, MBP Dąbrowa Górnicza, CKiBPw Suchym Lesia, BPG Sztutowo, MBP w Pieszczycach, MBP w Katowicach