Styczniowe wydarzenia biblioteczne

Zaczynamy Nowy Rok Dniem Domeny Publicznej. Specjalnie dla bibliotekarzy także ściąga najważniejszych świąt promujących literaturę, czytelnictwo i biblioteki oraz zaproszenia na webinaria i warsztaty dotyczące bibliotek cyfrowych.

Rok Herberta

1-31 października – Miesiąc Bibliotek Szkolnych

14 listopada – Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

Dzień Domeny Publicznej

1 stycznia obchodzimy Dzień Domeny Publicznej. To idealna okazja, aby poznać nazwiska autorów, których dzieła trafiły do domeny publicznej. Co więcej święto to ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu prawa autorskiego.

Webinaria i warsztaty

Z uwagi na to, że większość konferencji jeszcze jest w trakcie przygotowań nie mogę podać ich tytułów. Wkrótce Kalendarium się zapełni, a tymczasem zapraszam na webinaria poświęcone Europeanie. W styczniu i przez cały rok zachęcam także do udziału w warsztatach POLONA/2miliony.

POLONA/2miliony – warsztaty dla bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy

Kalendarium konferencji i wydarzeń bibliotecznych

Każde wydarzenie możecie dodać do prywatnego kalendarza z przypomnieniem m.in. za pomocą narzędzia Kalendarz Google. W Kalendarium możecie wyszukiwać wydarzenia, zmieniać widok (lista, miesiąc, dzień), sprawdzać geolokalizację oraz eksportować wszystkie wydarzenia do swojego kalendarza.

Zapraszam do nadsyłania zgłoszeń i informacji o konferencjach, webinariach i warsztatach na adres e-mail redakcja@lustrobiblioteki.pl. Jeżeli chcecie, aby Lustro Biblioteki objęło wasze wydarzenie swoim patronatem możecie także śmiało pisać przedstawiając inicjatywę 🙂

Źródło zdjęć: pixabay.com