spot_img

Kultura Na widoku – dołącz do akcji i promuj legalne źródła

Zawieś plakat, który ma moc! Pokaż czytelnikom, że kultura jest na widoku! Promuj bezpłatny dostęp do kultury i legalnych źródeł! Weź udział w projekcie Kultura Na Widoku – poleca Lustro Biblioteki.

Kultura Na Widoku

To multimedialny projekt, którego celem jest promocja legalnych źródeł kultury poprzez podjęcie szeregu działań edukacyjnych. Fundacja Legalna Kultura – organizator projektu wraz z partnerami umożliwia dostęp do ponad 1000 utworów takich jak: e-książki, płyty, filmy, audiobooki.

Akcja adresowana jest do odbiorców wszystkich grup wiekowych. Utwory można pobierać bardzo prosto. Wystarczy znaleźć plakat umieszczony w przestrzeni miejskiej, a następnie użyć swojego smartfona do zeskanowania kodu QR. Można też wejść na stronę internetową kulturanawidoku.pl, wyszukiwać i pobierać interesujące utwory.

W praktyce działa to tak:

 

Plakatów można szukać na przystankach komunikacji miejskiej, galeriach handlowych, muzeach, pociągach, domach kultury, urzędach, kawiarniach i co najważniejsze… w bibliotekach!

Plakaty dla bibliotek

Biblioteki mogą dołączyć do projektu „Kultura Na Widoku” i otrzymać bezpłatnie plakaty z dostępem do 1000 utworów. Plakaty można odebrać pisząc e-mail do Fundacji Legalna Kultura na adres biblioteki@legalnakultura.pl lub plakaty@legalnakultura.pl.

Bezpłatne utwory na plakatach i stronie kulturanawidoku.pl będą dostępne przez następne 3 miesiące.

Zawieś plakat, który ma moc! Pokaż czytelnikom, że kultura jest na widoku! Promuj bezpłatny dostęp do kultury!

Masz już plakat w swojej bibliotece? Pokaż, jak promujesz legalne źródła w bibliotece i prześlij zdjęcie na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl 🙂

Co znajdziemy na plakacie?

Szereg utworów zarówno tych dostępnych w domenie publicznej, jak i chronionych prawem autorskim. Po zeskanowaniu kodu QR uczestnik akcji uzyskuje m.in. dostęp do:

  • e-booków – tu czeka spory wybór książek dla dzieci i młodzieży, fantastyki, biografii, kryminałów, literatury faktu czy sensacji;
  • audiobooków – można posłuchać nagradzane powieści takie jak „Lala” Jacka Dehnela i wiele innych;
  • koncertów popularnych muzyków i ich płyt – wśród nich muzyka filmowa, klasyczna, kołysanki, najnowsze płyty i playlisty;
  • filmów polskich i zagranicznych reżyserów – wśród tytułów dokumenty, etiudy, filmy dla dzieci;
  • teatru TV, rejestracji spektakli i oper;
  • wirtualnych przewodników muzeów i galerii.

Zapraszam na kulturanawidoku.pl

Źródło zdjęć: mat.pras.