spot_img

Targi Dziedzictwo – patronat Lustra BIblioteki

Zapraszam na jubileuszowe 5. Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Już w listopadzie w Warszawie odbędą się Targi Dziedzictwo. Wśród uczestników znajdą się archiwiści, muzealnicy, bibliotekarze oraz konserwatorzy zabytków.

Oferta

Oferta wystawców Targów Dziedzictwo ukaże różnorodność rozwiązań wykorzystywanych w celu zabezpieczaniu dorobku narodowego. Odwiedzający zapoznają się z tradycyjnymi usługami oraz najnowszymi trendami, narzędziami i technologiami stosowanymi w konserwacji czy digitalizacji zabytków i zbiorów. Paletę produktów niezbędnych przy pracach rekonstrukcyjnych, renowacyjnych, archeologicznych i produkcji replik uzupełnią systemy zabezpieczeń. Wśród wystawców obecne będą firmy i instytucje prowadzące prace pomiarowe, projektowe, inwentaryzacyjne, audytowe oraz zabezpieczające. Zaprezentują się również przedstawiciele sektora publicznego.

W programie

Tradycyjnie program merytoryczny targów będzie składał się z dwóch części: „Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich – teoria a praktyka” oraz „Ochrony zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych”, składających się z licznych wykładów, warsztatów i prezentacji. Poprowadzą je przedstawiciele instytucji państwowych, ośrodków akademickich, branżowych stowarzyszeń, a także konserwatorzy zabytków. Prelegenci poruszą zagadnienia związane z uregulowaniami prawnymi i organizacyjnymi, w tym z orzecznictwem administracyjnym i konserwatorskim.

Szczegóły i bezpłatną rejestrację online znajdziecie na stronie organizatora targidziedzictwo.pl.

Targi Dziedzictwo

Źródło zdjęć: pixabay.com, mat.pras.