spot_img

Stawiam na rozwój – patronat Lustra Biblioteki

Lustro Biblioteki objęło swoim patronatem cykl szkoleń dla bibliotekarzy z z terenu Dolnego Śląska. Cykl pod hasłem „Stawiam na rozwój” ma charakter dwutorowy: z jednej strony jest pomyślany jako motywator dla bibliotekarzy do rozwoju własnej kariery, z drugiej natomiast ma wzmacniać kompetencje konieczne do codziennej pracy z użytkownikami bibliotek.

Szkolenia organizuje Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Łącznie odbędzie się 8 spotkań. Szkolenia ruszają jesienią tego roku i są kierowane dla bibliotekarzy publicznych z terenu Dolnego Śląska. Odbywają się one w ramach projektu dofinansowanego z programu „Partnerstwo dla książki” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stawiam na rozwój

Szkolenia mają charakter dwutorowy. Z jednej strony bibliotekarze mają szansę rozwinąć i wzmocnić osobiste kompetencje w zakresie rozwoju swojej kariery zawodowej, pracy nad motywacją, samoświadomością, efektywnością, ustalaniem priorytetów oraz sztuką negocjacji  w zespole i z partnerem zewnętrznym. Z drugiej strony będą okazją do poznania wartościowych, nietuzinkowych form działania biblioteki i pracy z użytkownikiem.

Zamknięciem projektu będzie sesja poświęcona inspirującym działaniom i trendom popularyzującym książkę, czytelnictwo i bibliotekę pn. „Zrób sobie bibliotekę” w ramach XI Forum Bibliotekarzy Dolnośląskich.

Szczegółowy program szkoleń dostępny jest na stronie wbp.wroc.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com