spot_img

Oferty pracy dla bibliotekarzy – kuszące i skandaliczne wakaty

Praca czeka! 27 ofert pracy w 11 województwach. Wśród propozycji znalazły się interesujące oferty pracy w Bibliotece Narodowej – tu można zarobić nawet 4200 zł. Donoszę także o najgorszych i najbardziej absurdalnych wakatach.

Biblioteka Narodowa zatrudnia

Dziś na stronie internetowej Biblioteki Narodowej pojawiły się nowe oferty pracy. I to nie byle jakie! Biblioteka Narodowa w ramach realizacji projektu „Patrimonium – digitalizacja i udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej” zatrudni na 47 stanowiskach.

  • Specjalista do skanowania obiektów bibliotecznych w ramach projektu „Patrimonium” (40 stanowisk)
  • Specjalista do udostępniania obiektów cyfrowych w ramach projektu „Patrimonium”(5 stanowisk)
  • Starszy Specjalista do digitalizacji obiektów bibliotecznych w ramach projektu „Patrimonium” (2 stanowiska)

Wynagrodzenie w przedziale 3500-4200 zł brutto.

Do końca czerwca trwa także nabór na stanowiska Młodszego Bibliotekarza/Starszego Bibliotekarza: do katalogowania książek: z zakresu nauk o Ziemi, dla dzieci i młodzieży oraz z zakresu nauk rolniczych.

Kliknij TUTAJ i zobacz szczegóły!

1 lub 2 godziny tygodniowo

Najgorszą ofertę zaproponowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Radzowice. Osoba aplikująca na stanowisko Nauczyciela Bibliotekarza powinna posiadać wykształcenie wyższe kierunkowe. W ramach wynagrodzenia otrzyma 100 zł brutto. Ostrzegam praca w wymiarze 1/30 etatu, czyli 1 godziny tygodniowo! To samo czeka na wybrańca w Bibliotece Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie (plus stanowisko nauczyciela) oraz w bibliotece szkolnej w Porębach Dymarskich.

oferty pracy dla bibliotekarzy

 

oferty pracy dla bibliotekarzy

Mało tego Szkoła Podstawowa w Radzięcinie zachęca do pracy na okres roku w charakterze Nauczyciela Bibliotekarza tylko w wymiarze 0,07 etatu tj. 2 godziny w tygodniu za 200 zł brutto! Sytuacja powtarza się w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Radzięcinie. Z kolei Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku oferuje pracę na 2/30 etatu od 178,73 zł brutto. Innym wyjątkiem jest Szkoła Podstawowa w Ślęzanach, która zatrudni do biblioteki na 2 godz. tygodniowo płatne 20 zł brutto od godziny.

Żeby nie było tak smutno Zespół Szkół w Cewkowie w podkarpackim oferuje Nauczycielowi Bibliotekarzowi pełny etat za 2200-3100 zł. Moją uwagę zwrócił też zakres obowiązków: „udostępnianie zbiorów, wspieranie i rozwijanie zainteresowania czytelnika” w Bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Kłaninie – cały etat za 2500 zł brutto.

Inne oferty

W woj. dolnośląskim poszukiwani są sami Nauczyciele Bibliotekarze. W woj. kujawsko-pomorskim ogłoszono też konkurs na stanowisko dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Gąsawie. W woj. pomorskim wakat czeka w Bibliotece Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego – praca na 1/2 etatu z możliwością podjęcia pracy na cały etat po roku. Z kolei w Bibliotece Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia czeka praca na 1,75/30 etatu.

Kliknij TUTAJ i zobacz szczegóły!