spot_img

Lustro Biblioteki wyróżnione w konkursie CzytajPL

Lustro Biblioteki otrzymało tytuł Bloga Miesiąca portalu CzytajPL! To dla mnie wielki zaszczyt tym bardziej, że uzasadnienie opublikowane na stronie organizatora mówi samo za siebie: „Lustro Biblioteki to blog, który nieprzerwanie informuje o najciekawszych akcjach organizowanych przez świątynie książek (w Polsce i na świecie). Trudno wskazać lepsze i bardziej rzetelne internetowe medium promujące niezwykłe akcje”. Dziękując za wyróżnienie chciałabym przekazać nagrodę czytelnikowi Lustra Biblioteki. Szczegóły na Facebooku @LustroBiblioteki.

Tytuł Bloga Miesiąca

Akcję CzytajPL promującą czytelnictwo w największych miastach Polski znacie także z Lustra Biblioteki oraz warsztatów, jakie dla Was prowadziłam. Oprócz tego CzytajPL prowadzi portal z nowinkami o czytaniu, literaturze i dobrych książkach. Redakcja Czytaj PL w konkursie „Bloger Miesiąca” wyróżnia i nagradza osoby, które najciekawiej w polskim Internecie promują czytelnictwo.

Nagroda dla czytelników Lustra Biblioteki

W ramach nagrody za przyznany tytuł Bloga Miesiąca portalu CzytajPL otrzymałam bon o wartości 100 złotych na zakup e-booków w księgarni internetowej Woblink.com. Chciałabym, aby nagroda trafiła w ręce czytelnika Lustra Biblioteki. Zapraszam na konkurs na fanpage @LustroBiblioteki, gdzie czeka na Was proste pytanie.

Uzasadnienie portalu CzytajPL:

Promowanie książek to nie tylko publikowanie recenzji. Ważne jest też kreatywne podejście i promowanie instytucji kultury, które oddziałują na ludzi na wielu płaszczyznach. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy wyróżnić tytułem Blogera Miesiąca Czytaj PL niezwykły blog biblioteczny.

Lustro Biblioteki to blog, który nieprzerwanie informuje o najciekawszych akcjach organizowanych przez świątynie książek (w Polsce i na świecie). Trudno wskazać lepsze i bardziej rzetelne internetowe medium promujące niezwykłe akcje. Podczas gdy my, jak i wiele innych ogólnopolskich mediów, w tym mainstreamowych, w wyniku błędu „feedly” informowaliśmy o przyznaniu bibliotece w Rumi tytułu najpiękniejszej biblioteki świata (taki tytuł biblioteka rzeczywiście otrzymała, ale w ubiegłym roku, nie ostatnio), Lustro Biblioteki nie tylko nie powieliło wpadki, ale samo codziennie informowało albo o najciekawszych akcjach bibliotecznych, albo o ciekawych nowinkach ze świata literatury.