spot_img

II Warsztat Pracy Infobrokera – patronat Lustra Biblioteki

Zapraszamy na seminarium praktyczne „Warsztat Pracy Infobrokera”. Poznaj tajniki pracy brokerów informacji, wywiadowców gospodarczych i researcher’ów. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Warsztat Pracy Infobrokera

Konferencja odbędzie się  29 maja 2017 r. w Krakowie. Program wydarzenia zakłada prezentację wielu case study, związanych z szeroko pojętym wyszukiwaniem, analizą, opracowaniem i weryfikacją informacji. To jedyna konferencja w kraju, w trakcie której prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy, na przykład z Google’em, Big Data czy specjalistycznymi bazami danych.

W dobie cyfryzacji wielu aspektów gospodarki, gdzie każdego dnia obserwuje się zalew różnorodnych danych, umiejętności i kompetencje infobrokerskie są z jednej strony nieocenione, a z drugiej ciągle jeszcze niedoceniane. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać źródła, techniki i narzędzia pracy wykorzystywane przez brokerów informacji w odpowiedzi na komercyjne potrzeby biznesu, sektora publicznego, jak też nauki.

Grupa docelowa konferencji to przedstawiciele branży informacyjnej w Polsce. W szczególności są to infobrokerzy, researcherzy, analitycy rynku, wywiadowcy gospodarczy, detektywi, naukowcy, specjaliści informacji, a także copywriterzy, prawnicy oraz inne osoby pracujące z informacją na co dzień.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie www.spi.org.pl

Źródło zdjęć: piabay.com