Mieszkańcy zagłosowali: chcą na Naramowicach powstania biblioteki

Mieszkańcy osiedla Małe Naramowice przy ul. Rubież 14 chcą, by w ich okolicy była filia Biblioteki Raczyńskich. 8 marca na spotkaniu wspólnoty mieszkaniowej dowiedzą się, kiedy będą mogli wypożyczyć pierwsze książki.

Mieszkańcy osiedla Małe Naramowice zdecydowali, że chcą u siebie filii Biblioteki Raczyńskich. Rada Osiedla przeprowadziła głosowanie, w którym musiała wziąć udział ponad połowa mieszkańców. Bez ich zgodny nie można było rozpocząć prac nad powstaniem biblioteki.

Więcej o Bibliotece w artykule Nowe biblioteki – projekty jak marzenie

– Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. To kolejna rzecz, która zbliża Naramowice do cywilizacji. W tej dzielnicy potrzebna jest infrastruktura, cieszy więc każdy nowy market czy restauracja. A jeszcze bardziej cieszy miejsce związane z kulturą. Zwłaszcza, że nie ma u nas żadnego kina czy teatru – mówi pan Przemysław, mieszkaniec wspólnoty Małe Naramowice.

– Wierzę, że ta biblioteka stworzy tkankę miejską w tej dzielnicy. Mieszkańcy będą się mieli gdzie spotykać – dodaje. Na razie nie wiadomo jednak kiedy dokładnie biblioteka zostanie otwarta.

Czytaj więcej na poznan.wyborcza.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com