Człowiek – Informacja. Książka. Cyberkultura – patronat Lustra Biblioteki

Zapraszamy na konferencję naukową „Człowiek – Informacja. Książka. Cyberkultura”.

Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe ePRINT działające przy Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Człowiek – Informacja. Książka. Cyberkultura”.

Przedmiotem konferencji będą rozważania na temat człowieka w różnych kontekstach, począwszy od szeroko rozumianej informacji, przez książkę, do współczesnej cyberkultury. Konteksty te przeplatają się ze sobą, tworząc płaszczyznę do rozważań dla informatologów, bibliologów, kulturoznawców, bibliotekarzy i wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką.

Konferencja odbędzie się 9-10.03.2017 w Toruniu.

konferencje

Proponowana tematyka wystąpień obejmuje następujące zagadnienia:

• biblioteki w cyberprzestrzeni
  • książki w cyberprzestrzeni
  • cyberprzestrzeń w książkach
  • przemiany na rynku księgarskim a cyfryzacja społeczeństwa
  • zagrożenia dla informacji w sieci
  • informacja a cyberprzestrzeń
  • książka w życiu człowieka
  • wyrażanie siebie w Internecie
  • dziecko i książka
  • kultura fanowska
  • cyberkultura offline
  • media w sieci
  • kultura memów

Pierwszego dnia odbędą się sesje z referatami uczestników. Drugiego dnia konferencji odbędzie się gra edukacyjna dotycząca Ukrytego Internetu.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Źródło zdjęć: pixabay.com, mat.pras.