spot_img

Lutowe wydarzenia biblioteczne

To już ostatni taki spokojny miesiąc przed sezonem konferencyjnym dla bibliotekarzy. W lutym zapraszamy na forum bibliotekarzy „Biblioteka dla Dydaktyki” oraz na konferencję poświęconą promocji czytelnictwa. Kalendarz na ten miesiąc jest zarezerwowany także na biblioteczne ferie.

XXXV Forum Bibliotekarzy „Biblioteka dla Dydaktyki” odbędzie się 10 lutego w Chorzowie. Konferencja poświęcona będzie rozważaniom w jaki sposób usługi bibliotek akademickich, szkolnych, pedagogicznych i publicznych mogą wspierać procesy dydaktyczne.

My widzimy się w Ostrowcu Świętokrzyskim 24 lutego na konferencji „Czy można zachęcić do czytania?” organizowanej przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości.

Czy wy wiecie ale hece, ferie spędzam w bibliotece! Jak wskazuje sama nazwa ciągle będziemy w akcji, będzie się działo, wszystkim podobało i nieźle grało – tak ferie promuje MBP w Głogowie. Ferie zimowe, to wspaniały czas, żeby zregenerować siły i odpocząć po trudach nauki w pierwszym semestrze. Dlatego GBP w Kętach w gwarantuje dwa tygodnie pełne wrażeń, niespodzianek i atrakcji!

ferie w bibliotece

Propozycję warsztatów robienia na drutach dla dużych i małych „Sztrykowanie na dywanie” przygotowała BP w Czempiniu.

Czy podczas ferii można się nudzić? Z MBP w Mińsku Mazowieckim nie.  W propozycji dla czytelników oczywiście książki i szereg dodatkowych atrakcji takich jak: teatrzyki, warsztaty, kinoteka, gry, Lokalny Klub Kodowania oraz Dzień Winyla. W MBP w Szczecinie będzie modnie, ekologicznie, technologicznie, podróżniczo, bajkowo, komiksowo… Z kolei MBP w Kędzierzynie-Koźlu szykuje wiele atrakcji w swoich filiach. Na najmłodszych czeka m.in. Tour de Ski w bibliotece, Cuda z papieru, Śniegowe chmurki, rozgrywki gier planszowych o treści ekologicznej.

ferie w bibliotece

Bajkowe poranki oraz czytanie bajek i zajęcia animacyjne dla dzieci odbędą się w MBP w w Kołobrzegu.  W Skarżysku-Kamiennej biblioteka organizuje „Zimowe bajanie” – zajęcia literacko-plastyczne, konkurs czytania wybranych fragmentów książek oraz ozdabianie kolorowanek antystresowych. Na spotkanie z biblioterapią i głośnym czytaniem zachęca MBP w Giżycku. W planie Biblioteki pod Atlantami znalazły się następujące propozycje: warsztatowe zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem literatury popularno-naukowej, „W bajkowym świecie kamishibai”, drobne eksperymenty i doświadczenia z wodą oraz warsztaty wielokulturowe i zabawy edukacyjne.

Ferie w lutym trwają w woj.: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Ostanie 5 dni wolnego mają także uczniowie z podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Biblioteki w tym czasie przygotowały szereg wydarzeń. Warto z nich skorzystać. Rodzinna zabawa i uśmiech na twarzach dzieci gwarantowane.

Źródło zdjęć: pixabay.com