spot_img

Noc Bibliotek 2017 – zgłoś swoją bibliotekę!

Trwają zgłoszenia do akcji Noc Bibliotek 2017. Lustro Biblioteki jest partnerem akcji i gorąco zachęca do udziału wszystkie biblioteki. Hasło tegorocznej nocy brzmi „Czytanie porusza”. Do akcji dołączyły już 73 biblioteki.

Zgłoszenia do kolejnej edycji

Noc Bibliotek odbędzie się 3 czerwca 2017 roku. Na stronie nocbibliotek.org udostępniony został formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu/pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich.

Ważne! Biblioteki, które brały udział w akcji w 2016 roku i używają tego samego adresu e-mail, powinny się najpierw zalogować na stronie: http://nocbibliotek.org/user, a następnie przejść do strony rejestracji: nocbibliotek.org/rejestracja i podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego zaznaczyć na dole: Edycja 2017.

Niespodzianki dla uczestników

Dla uczestników Nocy Bibliotek przewidziano: materiały promocyjne, plakaty akcji, ekslibrisy-naklejki, zakładki oraz książki, w tym „Małą książkę na Noc Bibliotek. Poradnik dla bibliotekarek i bibliotekarzy w akcji” i nie tylko.

Zjazd Liderów akcji

W Bibliotece Narodowej odbył się pierwszy Zjazd Bibliotekarzy-Liderów Akcji Noc Bibliotek. Do grona liderów można zaliczyć biblioteki, które w ramach Nocy zorganizowały wydarzenia z wielkim rozmachem i przyciągnęły tłumy czytelników. Znamy także datę przyszłorocznej Nocy Bibliotek. Bądźcie z nami!

Źródło zdjęć: nocbibliotek.org